Oferta nie z tej Ziemi – jak metoda na „wnuczka”

Czy zdarzyło Ci się, że ktoś namawiał Cię do czegoś, czego nie chciałeś zrobić? Kiedy czułeś, że może to być podstęp, przekręt, ale jednak godziłeś się bezwarunkowo na to, co ktoś Ci proponował?

Może był to „miły” pan z południowo-wschodnich krajów o ciemnej karnacji skóry, obwieszony „złotymi” ozdobami i proponujący „okazyjnie”, niemal za darmo prawdopodobnie świetny towar, „złote” sygnety, kurtkę „skórzaną”, itp.

Może to był świetnie ubrany młody człowiek proponujący kosmetyki „najwyższej jakości”.

Może to była osoba podająca się za znajomego Twojego „wnuczka”, któremu właśnie niesie pomoc wyłudzając od Ciebie ciężko zarobione i odkładane przez lata pieniądze.

A może to była firma proponująca na profesjonalnie przygotowanym pokazie produkty, których właśnie Ty potrzebujesz: wyjątkowe pościele, specjalne rehabilitacyjne fotele, i inne produkty mające sprawić, że już nigdy Twoje życie nie będzie takie samo. I już nigdy nie będzie, jak otrzymasz fakturę do zapłaty.

Mechanizm zawsze jest ten sam: decyzję musisz podjąć już – teraz, bez zwłoki, bo okazja przeleci Ci koło nosa i skorzysta każdy tylko nie Ty. Przynajmniej tak Ci mówią. Choć słyszysz wysoką cenę, albo widzisz,  że produkt taki sobie, choć czujesz w kościach, że coś tu nie gra, że to oszustwo, że tą samą rzecz kupię w sklepie, w Internecie dużo taniej – to jednak godzisz się na to, bo myślisz – a może oni mają rację i okazja przeleci mi koło nosa? Nie przeleci.

Tak samo działa technika na wnuczka, na którą są w stanie nabrać się nawet te osoby, które same ostrzegały wcześniej innych przed tą metodą. Chodzi tu o presję czasu. Decyzję muszę podjąć TERAZ. Jeśli nie pomogę, mojemu najbliższemu stanie się krzywda – a jak tu nie pomóc?

Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji złap dwa oddechy – powiedz, że musisz się zastanowić – nawet jeśli to będzie 10 minut. Wykorzystaj ten czas na kontakt z Policją i poproś o poradę. To nic nie kosztuje a pozwoli Ci zaoszczędzić wiele stresów i pieniędzy. Ponadto dzięki Twojemu zgłoszeniu być może inni zostaną uchronieni przed tego typu bandytyzmem.