Gdzie są obwodnice w Gorlicach?

Po latach wyczekiwania i przepychanek dotyczących budowy obejścia zachodniego radni Jolanta Dobek, Lucyna Jamro i Tomasz Szczepanik z klubu radnych Małopolskiego Ruchu Samorządowego Ziemi Gorlickiej zdecydowali o złożenie wniosku do Burmistrza o zwołanie spotkania z osobami decyzyjnymi odnośnie budowy dróg i finansujących te inwestycje. Radni chcą zadać pytanie czy w związku z brakiem ujęcia Gorlic w budowie obwodnic na lata 2020-2030 Gorlice zostały wykluczone komunikacyjnie na najbliższe 10 lat?

Treść wniosku poniżej:

„Podczas ostatnich wyborów samorządowych pojawiało się wiele pomysłów na rozładowanie korków w naszym Mieście. Minęło kilkanaście miesięcy. Planowane „obejście zachodnie” nie jest realizowane, nie ma informacji o możliwej budowie tzw. obwodnicy południowej. Pojawiają się nawet głosy, że na szlaku koncepcji budowy obwodnicy południowej powstają nowe zabudowania. Gorlice nie zostały wpisane do programu Ministerstwa Infrastruktury 100 obwodnic na lata 2020-2030, zadaniem którego jest wyprowadzenie ruchu z centrum mniejszych miast oraz poprawa bezpieczeństwa i jakość życia mieszkańców. Dlaczego Gorlice nie dostąpiły zaszczytu uczestniczenia w programie budowy obwodnic jak między innymi w Małopolsce Limanowa, Maków Podhalański, Piwniczna, Nowy Targ, Tarnów, Wadowice? Parlamentarzyści z partii rządzącej obiecują budowę ronda turbinowego na Zawodziu jako panaceum na problemy drogowe Gorlic, nic nie wspominając o obwodnicach z prawdziwego zdarzenia, budowie alternatywnego mostu na Ropie do już wysłużonego w centrum Miasta. Czy już zostaliśmy wykluczeni komunikacyjnie na kolejne 10 lat?

Aby te pytania nie pozostały bez odpowiedzi prosimy Pana Burmistrza Rafała Kuklę o zorganizowanie merytorycznego spotkania w sprawie budowy obwodnic w Gorlicach i rozwiązaniu obecnych problemów komunikacyjnych naszego Miasta. Proszę o zaproszenie przedstawicieli parlamentu, rządu oraz tych instytucji, które są odpowiedzialne za infrastrukturę drogową przechodzącą przez nasze miasto. Mieszkańcy mają prawo otrzymać jednoznaczną odpowiedź czy podmioty decyzyjne w sprawie dróg zamierzają coś zrobić w kwestii poprawy ruchu komunikacyjnego w Gorlicach.”